O Viktoria's fields

O Victoria´s fields 

Victoria's fields jsou ručně vyráběné květinové šperky z beskydských luk a lesů, v kterých se skrývá skutečný kousek přírody. Můžete si být jisti, že každičký šperk, který si u mne vyberete, je originální. U květinových radostí velmi dbám na to, aby byly vyrobeny v té největší kvalitě. Proto má většina šperků komponenty z chirurgické nebo-li nerezové oceli, jejíž vlastnosti bych přirovnala ke stříbru (na rozdíl od stříbra však nezčerná), nemění ani neztrácí barvu a je vhodná i pro alergiky. 

 

Jak probíhá výroba květinového šperku? 

Květiny sbírám většinou na lukách v Beskydech, ale i na jiných místech České republiky. Některé květinky si také sama pěstuji. 

Následně všechny květiny suším, a to několika způsoby. Každá květinka se totiž chová jinak, takže některým vyhovuje více sušení na vzduchu, jiným zase lisování nebo sušení v troubě. 

Když je kvítek pečlivě vysušený, vložím jej do formy nebo zasadím do kovového komponentu a zaliju jej pryskyřicí. Většinou šperk zalévám několika vrstvami křišťálové pryskyřice. Samotné zalévání tak trvá několik dní, neboť pryskyřici trvá 2 dny než zaschne a může se lít vrstva nová. Během zasychání pryskyřice kontroluji bublinky, které pomalinku plují napovrch. Jednou denně je proto propichuji nebo zahřívám, aby byl šperk průzračně čirý.

Když pryskyřice zaschne, šperk následně ručně brousím, což je část nejnáročnější. U jednoho šperku broušení trvá nejméně několik desítek minut. 

Nakonec následuje leštění za pomocí stroje, které je třeba k tomu, aby byl šperk krásně průzračný a lesklý. Do některých šperků také následně vrtám dírky, abych do nich mohla vložit potřebné komponenty. 

Hotové květinové dílko poté uložím do papírové dárkové krabičky, kde čeká na vílu, které vykouzlí úsměv na tváři. :)

Všechny šperky zasílám v papírových obalech bez použití plastu.