Victoria's fields

Začátky Victoria's fields 

květiny_3

Vítám vás, mé jméno je Viktorie a těmito řádky se s vámi chci podělit o příběh Victoria's fields. Všechno to začalo už v roce 2019, kdy jsem byla v německém městě Augsburg na Erasmu. Zde vznikla prvotní myšlenka vyrábět něco krásného z květin. Má duše a mé tělo v té době byly hodně nemocné a tvorba, která již v dětství pro mne byla vším, mě doslova léčila.

Začala jsem sbírat krásné letní květiny, nakoupila si vše potřebné pro výrobu a vytvořila své první šperky, které dopadly katastrofálně. Byly plné bublinek, květiny změnily svou barvu nebo úplně zhnědly, šperky byly lepivé. Postupem času jsem své techniky vylepšila a vznikaly tak první kousky, které vyrazily do světa. 

Nelehké časy a kdy slunce vysvitlo?

 Beskydy příroda_1

V roce 2020 jsem začala trávit veškerý svůj čas v přírodě. Bylo to pro mne naprosto nejnáročnější období, které jsem ve svém životě zažila. Ale také období, které posupně začalo přetvářet můj život zcela jiným směrem. Skončila jsem s věcmi, které mne vysilovaly, nenaplňovaly a které jsem dělala vlastně ze strachu, že budu jiná, něž bych měla být a jiná pro mne znamenalo neúspěšná a naprosto bez jistot. Bydlela jsem v domku, v kterém mne neobklopoval luxus a kde jsem si začala vážit teplé vody. Nasávala jsem přírodu všemi smysly. Rozhodla jsem se, že budu věnovat tvorbě naplno. Byl to celkem velký risk, jelikož jsem neměla téměř žádné peníze a značku Victoria’s fields znalo jen pár z vás. A když už jsem si myslela, že to vzdám a začnu si hledat práci, slunce zasvítilo. Se svým chlapcem Dominikem, který mi byl mimo jiné tou největší oporou v těch nejtěžších chvílích, jsme vytvořili e-shop, Dominik vše potřebné nastudoval a 7. října 2020 jsme jej spustili. A od té doby na značce Victoria’s fields pracujeme spolu.

Jak to u nás vypadá teď? 

pampeliškový náhrdelník (1)_1

 Květiny sbíráme na beskydských loukách, ale také pěstujeme na naši zahrádce, kde se o všechny krásky staráme. Za tu dobu jsme se nastěhovali do ateliéru na Náměstí Svobody v Místku. Vedle v Bylinkárně máme vlastní showroom, kde se můžete přijít podívat na šperky osobně. V ateliéru už nejsme jen dva, ale je nás tu celkem šest. Šperky vypadají několikanásobně krásněji než jak tomu bylo v začátcích. Komponenty už nelepíme lepidlem a tak nevzniká nevzhledný efekt na šperku, ze šperků jsme dokázali odstranit bublinky, které nevypadaly pěkně zejména u pampeliškových náhrdelníků a chmýříčka neměla šanci vyniknout, vzhled květin jsme posunuli tak, že si květina zachovává co nejvíce svou barvu a vypadá jako živá, u řetízku se už nemůže stát, aby se někomu z vás roztrhl a na tvorbu používáme pouze nejkvalitnější materiály, jako je například chirurgická ocel, která nemění ani neztrácí svou barvu.

Vše vyrábíme s vášní a láskou 

květinová zahrada_1

Není to vždy procházka růžovým sadem, je to někdy plno starostí, ale samozřejmě mnohem víc radostí. Všechny překážky, které nám vstoupily do cesty, jsme překonali. Protože tomu všemu věříme. Věříme, že má smysl to, co děláme a co tady budujeme. Vše vyrábíme s myšlenkou, že vám květinové šperky udělají dny krásnější a veselejší. Že vás pohladí po duši a že rozkvetete také vy.

Vám všem patří velké DÍKY! ❤️

 vlčí máky, léto, květiny_1

Každým dnem cítím neskutečnou vděčnost. Vděčnost za to vše, co můžu dělat. Cítím se tak šťastná, svobodná, volná. A každým dnem se cítím zdravější a krásnější. Už nehledám smysl života. Uvědomila jsem si, že je ve všem, co dělám a dělám to s láskou. Já to tak vše miluji! A moc děkuji! A děkuji také vám všem, kteří naši tvorbu podporujete, ať už slovy nebo činy. Moc to pro nás znamená.

S láskou

Vaše Viktorie