Chrpa

 
Výrazná a přesto jemná, to je chrpa polní. Už z dálky každého upoutá svými sytě modrými květy. Chrp je však možné pěstovat i ve fialové či růžové barvě. Nemálo žen již podlehlo těmto nádherným květinám. My chrpu pěstujeme na naší zahrádce. A velmi rádi ji používáme do náušnic, náhrdelníků, ale i prstenů
 

Oblíbená u motýlů a včel

Pozorujete rádi pestrobarevné motýly ladně poletující vzduchem? Potom si zkuste na zahrádku vysadit právě Chrpu. Její sytě barevné květy jsou pro tyto létající bytůstky velmi atraktivní. Je také velká výhoda, pokud Chrpu vysadíte v blízkosti rajčat, dýní a dalších rostlin, které jsou na opylování závislé. 
 

Francouzi a chrpa

Tato krásná květina má velice důležitý význam pro Francouze. Představuje památku na oběti války, vdovy a sirotky. Při výročích a významných dnech si lidé ve Francii květ chrpy polní připínají na oblečení a vzdávají tak hold veteránům.
 

Oblíbená v kosmetice

Chrpa je v kosmetice známá už od středověku. Může zklidňovat pokožku a ulevovat unaveným očím. Je tak oblíbenou složkou pleťových a tělových krémů, očních vod nebo přípravků do koupele.

Hodí se při aranžování pokrmů

Květy Chrpy můžete přidat do různých jídel. Jsou skvělé pro aranžování talířů a mají příjemnou mírně pikantní chuť. Čerstvé malé okvětní lístky vložené do salátů nejsou jen pěknou ozdobou, ale také mohou podporovat trávení.
 

Šperky z chrpy

Chrpa má velmi zajímavé okvětní lístky, které tvarem trochu připomínají trojzubec. Lístek je moc hezký sám o sobě, proto jej mnohdy necháváme vyniknout samotný. Svou výraznou barvou se však hodí i do kombinací s dalšími méně výraznými kvítky. V naší tvorbě můžete najít náušnice s chrpou, prsteny i náhrdelníky s chrpou.

#
šperk chrpa, šperky z chrpy, chrpa šperk, náušnice chrpa, náušnice z chrpy, chrpa náušnice, náhrdelník chrpa, náhrdelník s chrpou, prsten chrpa, prsten s chrpou, přívěšek chrpa, přívěšek s chrpou