Rádi Vám šperk zabalíme i s mašlí. Napište si o ni do poznámky k Vaší objednávce. ❤️

Květina podle znamení

Květiny byly vždy spojovány s určitými měsíci a ročními obdobími

Lidé nosili při sobě květiny, které byly spojeny s jejich měsícem narození. To vedlo k přiřazení různých květin k jednotlivým znamením zvěrokruhu. 

V 17. století bylo poprvé publikováno dílo Anglický lékař (později Herbář) anglického botanika, bylinkáře, fyzika a astrologa Nicholase Culpepera. Toto dílo je jedním z nejucelenějších seznamů bylin a jejich použití, kde autor kombinuje astrologii, nemoci a rostliny. Kniha se v době raného novověku stala velmi oblíbenou, neboť pomohla lidem rozhodnout se, kterou léčivou rostlinu mají použít. 

 

Znamení zvěrokruhu 

Berani...

...jsou impulzivní, duševně čilí, nadšení a plní nových myšlenek. To z nich dělá přirozené vůdce. I přesto, že mohou být někdy vznětliví, zloba u nich dlouho netrvá. Berani, u nichž převládají negativní stránky jejich znamení, mohou být netrpěliví, egocentričtí a bezohlední. K překonání těchto rysů jim může pomoct slunečnice, netýkavka a ostružina

Pokud chcete Beranovi věnovat květiny, měly by to být amarylis, sedmikrásky, růže, opuncie, tygří lilie a tulipány. Berani mají rádi především červené květy.

Květinou narození je hrachor luční a zimolez

 

Býci... 

...jsou spolehliví, odolní, vytrvalí a tvrdohlaví. Jsou pečliví, trpěliví a vychutnávají si všechny radosti, co nám život přináší. Mají rádi kvalitu, pohodlí a bezpečí. Býci projevující negativní stránky svého znamení jsou apatičtí a mají nepružný přístup k životu. K rostlinám, které jim mohou toto překonat, jsou hořec, kosatec a divoká růže

Pokud chcete Býkovi darovat květiny, měly by to být astra, levandule, šeřík, lilie (především konvalinky) a hvozdík vousatý.

Květinou narození je růže a náprstník.

 

Blíženci...

...jsou vřelí, soucitní, okouzlující a snadno se s nimi dá vyjít. Mají bystrou, neklidnou mysl, kterou rádi ukazují při konverzaci. Jsou rádi v jednom kole a často dělají v jednu chvíli více věcí. Blíženci s negativními projevy svého znamení jsou přehnaně úzkostní a plní obav a v jejich hlavě je nekonečné brebentění. Z rostlin, které jim mohou překonat tyto vlastnosti, jsou bílý kaštan, povijnice a levandule.

Chcete-li obdarovat blížence květinami, darujte jim chryzantému, kapradinu, červené růže, pryskyřník, narcis, akácii, kaktus.

Květinou narození je levandule a konvalinka

 

Raci...

...jsou klidní, senzitivní a citově založení. Mají dobrou představivost a jsou mnohostranní. Mají velmi silný vztah k domovu a rodině a jsou rádi v kruhu svých blízkých. Raci s negativními projevy svého chování jsou emocionálně vyprahlí, přehnaně ochranitelští a úzkostní vůči svým blízkým. Z květin, které jim mohou pomoci tyto projevy překonat, jsou heřmánek, čekanka, plamének a zimolez

Pokud chcete raka potěšit květinou, vyberte mu chrpu, kapradinu, hortenzii, bílé růže, stračku, lilii a mučenku.

Květina jejich narození je bílá růže a ostrožka.

 

Lvi...

...jsou optimističtí, nezávislí, štědří a společenští. Jsou přátelští, mají rádi uznání druhých a vděčnost. Pokud jde všechno podle nich, snadno se s nimi vychází. Snadno se rozčílí, ale také rychle vychladnou. Lvi s negativními projevy jsou nepružní, egocentričtí, netolerantní a mají přehnaně vysoké nároky. Rostliny, které jim mohou pomoci tyto projevy zvládat, jsou pampeliška, brutnák, kosatec a verbena.

Chcete-li lva obdarovat květinou, darujte mu gerberu, mečík, laskavec a světlici barvířskou.

Květinou narození je slunečnice a afrikán

 

Panny...

...jsou skromné, vážné, ukázněné, přemýšlivé a mají tendenci k perfekcionismu. Lidé ve znamení panny jsou idealističtí, ale zůstávají stále nohama na zemi. Panny se rády snaží vylepšit svou mysl a rády se učí. Negativními projevy jejich chování mohou být přehnané kritizování a odsuzování. Ke zvládání negativních projevů jim může pomoci jasmín, kopr, buk, černohlávek a cínie

Chcete-li pannu obdarovat květinou, vyberte sedmikrásku, modrou hortenzii, břečťan, fialku a třezalku.

Květinou narození je maceška a pryskyřník.

 

Váhy...

...jsou příjemné, vřelé a soucitné. Jsou přirozenými vůdci, mají rády harmonii a umí vidět obě strany mince. Váhy vždy vyhledávají rovnováhu. U vah mohou být negativní projevy přecitlivělost a nerozhodnost. Tyto rysy jim mohou pomoci překonat jetel, eukalyptus, cesmína a hrachor luční.

Chcete-li váhy obdarovat květinou, vyberte miniaturní růže, tulipány, orchidej a mečíky. Váhy mají rády kytice s mnoha růžovými a býlími květy.

Květinou narození je růže a zvonek

 

Štíři...

...jsou bystří, pevní, náruživí a uzavření. Překypují elánem a odhodláním. Někdy mohou být skeptičtí a kritičtí, neboť své názory vyjadřují přímo. Negativními projevy mohou být podezřívavost, roztrpenost a neschopnost odpouštět. Tyto rysy může pomoci překonat bazalka, fuchsie, cesmína, hlodáš a zimolez.

Chcete-li štíra potěšit květinou, vyberte pivoňku, masožravou mucholapku, kaktus, laskavec, lilii. Štíři mají rádi kytice z červených květin, například z růží nebo chryzantém.

Květinou narození je chryzantéma a muškát

 

Střelci.. 

...jsou pozitivní, ctižádostiví a nadšení. Jsou čestní, upřímní, ale často se vyjadřují, aniž pomyslí na důsledky. Střelci mohou být ale také přehnaně rozpínaví a nerealisticky optimističtí. Květiny, které jim to mohou pomoci překonat, jsou brutnák, šalvěj, cínie a řepík.

Chcete-li střelce obdarovat, vyberte mu karafiát, chryzantému, krokus, rudé mečíky, liliochvostec, levandulové růže a tulipány. Střelci mají rádi kytice z červených a bílých květů.

Květinou narození je narcis a karafiát

 

Kozorozi...

...jsou hloubaví, praktičtí, trpěliví a vytrvalí. Svých cílů téměř vždy dosáhnou, neboť za nimi pevně jdou, dokud je nenaplní. Negativními rysy jsou pesimismus, sklíčenost, tvrdohlavost. K překonání těchto vlastností jim může pomoci osika, ostružina, brutnák, jilm a dub.

Pokud chcete kozorohy obdarovat květinou, zvolte africkou fialku, zvonek, břečťan, jasmín nebo sněženku.

Květinami narození jsou maceška, břečťan a karafiát

 

Vodnáři...

...jsou soucitní, tolerantní a chápající lidé. Většinou se starají o lidstvo jako o celek než o jednotlivce. Často mají neobvyklé nebo nekonvenční zájmy. Negativními rysy jejich potenciálu jsou povýšenost, namyšlenost a odtažitost. Rostliny, které jim mohou pomoci, jsou heřmánek, pampeliška, verbena a fialka

Chcete-li potěšit vodnáře květinou, darujte mu mečík, orchidej nebo juku.

Květinou narození je orchidej a sněženka

 

Ryby...

...jsou laskavé, důvěřivé a přívětivé. Jsou to idealističtí lidé s bohatou představivostí a citovým životem. Je pro ně těžké rozhodovat se. Většinou jsou pořádkumilovní a upravení. Mohou být ale také přecitlivělí nepraktičtí a zasnění. Z rostlin jim mohou pomoci andělika, pomněnka a povijnice tříbarevná

Chcete-li věnovat rybám květinu, věnujte jim pomněnku, růži, šeřík, jasmín, nevěstin závoj nebo narcis. Ryby ocení především modré a fialové květiny.

Květinou narození je trsovitý narcis a leknín

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení