Macešky

 
Maceška je květina neskutečných barevných kombinací a vzorů.. Dnes se často pěstuje v truhlících na balkónech, ale také na zahradách. My macešky sadíme na naší zahrádce každé jaro a na konci léta. Nezastraší ji vlhký podzim ani chladná zima a pokud ji neschová sníh, můžeme si její krásu vychutnávat převážnou část roku. A také vyrábět námi milované maceškové náušnice.

Květiny nekonečného množství barev

Violka zahradní alias maceška vznikla křížením violky trojbarevné s několika dalšími planě rostoucími druhy. To zapříčinilo, rozmanitost jejich barev. Dnes ji tak můžeme vidět ve spoustě barevných kombinacích. Za tradiční druh se však považuje kombinace modré, bíle a žluté barvy. 

Shakespeare macešky vyzdvihl

Zajímavou symbolickou roli má maceška v Shakespearově hře Sen noci svatojánské. Všechno se tam točí kolem ní.

Jak vznikl název Macešek?

Tyto květiny jsou jedinečné tím, že dokáží kvést až do prvních menších mrazíků. Většina ostatních květin už se na podzim schovává a tak macešky můžeme vidět často osamělé. Slováci ji proto pojmenovali "sirotka" (sirotek). Češi si to přebrali z druhé strany a dali květině název maceška, zdrobnělina slova macecha.
 

Maceška může léčit

Tato kráska může mít také blahodárné účinky na Vaše zdraví. Blahodárně může působit na při kašli či detoxikaci organismu. Také prý může pomáhat s kožními problémy.
 

Šperky z macešek

Maceškové náušnice prostě milujeme. Barevné, živé, odvázané a tak barevné. Toto jaro jsme vypěstovali modro-žluté, oranžové, žluté, fialovo-oranžové a fialové. Když kvítku nemůžeme najít parťáka, vyrobíme maceškový náhrdelník.

#
maceškové šperky, šperky z macešek, maceška šperk, macešky šperk, maceškové náušnice, náhrdelník maceška